Jak správně umístit postel z masivu

Kam umístit masivní postel?

 

Jaké je nejvhodnější místo na umístění masivní postele v místnosti? Postel z masivu by neměla být postavena přímo pod oknem. Za prvé to ztěžuje přístup k oknu a při trvalém větrání během noci by se mohlo spící tělo podchladit prouděním chladného vzduchu. Někomu může být nepříjemné je i umístění naproti dveřím. Skutečně nevhodné je postavit postel do linie proudění vzduchu mezi oknem a dveřmi.

V průvanu se špatně spí, ale navíc zvířený prach může po nějakém čase přivodit alergické potíže. I postel z masivu by neměla být umístěna podél vlhké a chladné zdi. Postele z masivu vám přinesou kousek přírody do vaší ložnice. Může do ložnice ráno svítit slunce, ale nemělo by svítit spícímu do tváře. Ani dvojlůžko by nemělo bránit přístupu k oknu, ke skříním.

 

postel z masivu Carmen

 

Z dlouhodobého pohledu není vyhovující ani kvalita spánku pokud je nízká a příliš měkká matrace. Dole u podlahy je vzduch chladnější a právě dole se rychle mění jeho teplota v průběhu noci. Při otevřeném okně se podstatně intenzivněji víří při zemi prach v místnosti.

Ideální výška lehací plochy je 45-60 centimetrů. Mít na posteli dostatečně pevné čelo u hlavy je vhodné. Proč? Protože se o něj dá při čtení i opřít. Z toho plyne že je lepší mít postel přisunutím čelem ke zdi. Toto je také ideální i u umístění dvojlůžka. Když nemáme mnoho prostoru v bytě, na spaní postačí i menší pokoj. V takovém to pokoji se hodí mít postel z masivu s úložným prostorem.

Přístup do úložného prostoru mít vyklopením roštu. Ložnice je lepší mít s několika kubíků vzduchové rezervy. Kromě toho je praktické, když můžeme pod postelí vysát či vytřít prach. Je praktické, když můžeme pod postelí vysát či vytřít prach, tedy když je postavena na nožičkách (klasické postele) a nebo v případě postele z masivu s úložným prostorem je dobré mít přístup s vysavačem do vnitřní části.

 

 

 

Další podobné články:

 

Z jaké dřeviny mít postel z masivu?

Jak správně umístit postel z masivu

Postele z masivu jsou dobrou volbou

Postel z masivu s úložným prostorem Robin

Postel z masivu Carmen - novinka roku 2016

Kvalitní postel je základem dobrého spánku

Skutečný příběh který vedl k posteli z masivu

Dopřejte si kvalitní spánek na posteli z masivu

Postele s výklopným roštem a úložným prostorem jsou výborné řešení

Praktické masivní postele s úložným prostorem

Kvalitní manželské postele z masivu

Volba rozměrů postele podle rozměrů postavy