Z jaké dřeviny mít postel z masivu?

 

Postele z masivu a volby materiálu

 

Chcete kvalitní nábytek, který se vám nerozpadne hned poté co na něj skočí dítě? Masivní dřevo je kvalitní přírodní materiál oplývající celou řadou užitečných vlastností. Zvolit si můžete masiv z buku, dubu či ze smrku. Dle volby materiálu se pak odvíjí jeho životnost a vlastnosti. Postele jsou velmi namáhaným nábytkem a tak se zamyslete nejen nad materiálem, ale i vhodnou konstrukcí.

 

 

Z jakého materiálu si postel vybrat?

 

Dubový masiv

dubový masiv - postele z masivu

Dub je kvalitní dřevina, ze které se vyrábí postele z masivu. Vybrat si přitom můžete postele s úložným prostorem i bez něj, nejrůznější noční stolky, případně komody. Dubový masiv má velmi výraznou texturu. Z vlastností můžeme jmenovat tuhost a houževnatost. Od kvality materiálu se odvíjí také cena. Ze suroviny Dub lze při výrobě efektivně využít jen asi 50% materiálu. Proto je cena proti postelím z Bukového masivu až dvojnásobná.

 

Bukový masiv

bukovy masiv - postele z masivu

Také buk je velmi kvalitní dřevina, ze které si rádi necháváme vyrobit postele i rošty. Oblíbené jsou postele, které mají výklopné rošty a úložný prostor, které si nechávají zákazníci vyrobit na míru. Postele se vyrábějí také jako bukový masív v provedení tzv. průběžná lamela, (kdy jsou plochy výběrového dřeva napojeny tak, že zde není podélné přerušení). Buk je zlatou střední cestou mezi kvalitou a cenou.

 

Smrkový masiv

smrkovy masiv - postele z masivu

Neméně oblíbeným je smrkový masív. Výhodou je jeho nízká pořizovací cena. Je poměrně lehký, má pěknou strukturu.

 

Jaké má nábytek z masivu výhody?

Postele z masivu jsou velmi vhodné na namoření. Výrobce Marek Migo vám nabídne čirý lak nebo devět odstínů. Vyhledávané je také lakování na bílo, ale výsledná bílá barva způsobí to, že vybraný nábytek má překrytou svou typickou texturu dřeva což je škoda. S bílým mořením se alespoň částečně textura dřeva odkryje.

 

Doplňkový sortiment

Mimo postelí z masivu si můžete nechat vyrobit či zakoupit noční stolky, v některých případech i komody, ale také rošty a zdravotní matrace pro Vaše pohodlné spaní. Masiv je příjemný na dotek, odolný a pěkně voní. Nábytek z masivu se hodí do moderních domácností i do starších interiérů.

 

 

Další podobné články:

 

Z jaké dřeviny mít postel z masivu?

Jak správně umístit postel z masivu

Postele z masivu jsou dobrou volbou

Postel z masivu s úložným prostorem Robin

Postel z masivu Carmen - novinka roku 2016

Kvalitní postel je základem dobrého spánku

Skutečný příběh který vedl k posteli z masivu

Dopřejte si kvalitní spánek na posteli z masivu

Postele s výklopným roštem a úložným prostorem jsou výborné řešení

Praktické masivní postele s úložným prostorem

Kvalitní manželské postele z masivu

Volba rozměrů postele podle rozměrů postavy